Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Nové číslo časopisu Odborné vzdělávání

Potřebujeme víc vyučených? Pro a proti / Téma: Národní soustava kvalifikací / Je výhodné pracovat na částečný úvazek? / Co mají umět vysokoškoláci ... a další články najdete v novém čísle.  

15_07_1.jpg

Toto číslo čtvrtletníku Odborné vzdělávání je první, které vychází po sloučení Národního ústavu odborného vzdělávání s Výzkumným ústavem pedagogickým a Institutem pedagogicko-psychologického poradenství. Svůj záměr snížit počet organizací řízených ministerstvem školství oznámil ministr Josef Dobeš hned po svém nástupu do funkce. Od začátku července tedy zahájil činnost Národní ústav pro vzdělávání, který nahradil tři jmenované ústavy. Novou instituci vede dosavadní ředitel NÚOV Miroslav Procházka. Dá se vůbec sloučení tak rozdílných organizací využít k lepšímu propojení činnosti a tedy k větší efektivitě? Na tuto otázku jsme hledali odpověď v titulním rozhovoru.

Těsně před začátkem prázdnin vystoupila společnost SCIO s polemikou proti záměru ministra školství zvýšit počet žáků v učebních oborech. Nejde o první kontroverzi kvůli učebním oborům. S názorem, že je potřeba více vyučených řemeslníků, přicházejí čas od času zaměstnavatelé, kteří nemohou najít potřebné pracovníky. Není ale vůbec jisté, že by navýšení počtu žáků v oborech s výučním listem přineslo výsledky, které zaměstnavatelé očekávají. Obzvlášť pokud by zvýšení počtu žáků bylo způsobeno administrativními zásahy. V rubrice O čem se mluví Vám proto nabízíme protichůdné názory na tuto problematiku.


bulletin ke stažení bulletin ke stažení (370,38 KB)

Nahoru