Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Sokolov opět na Slovensku

Na pozvání Spojené školy v Šale z Nitranského kraje ve Slovenské republice odjeli studenti Stř. školy živnostenské v Sokolově se svými  fiktivními firmami soutěžit na 1. kontraktační den (obdoba našich regionálních veletrhů), který se konal 10. února 2010 v tamějším Kulturním domě.  

Naši školu reprezentovala firma Lissom, s. r. o., maloobchod a velkoobchod se zaměřením na prodej skla a porcelánu a firma Ergo Car, s. r. o., výroba a prodej autodoplňků, čtyřkolek a motocyklů.

Kontraktačního dne se zúčastnilo celkem 22 studentských firem ze Slovenska, Česka a Maďarska a polská firma soutěžila pouze zasláním podkladů do jednotlivých soutěží, nezúčastnila se fyzicky. Soutěžilo se v pěti disciplínách a to o nejlepší slogan, logo, ústní a elektronickou prezentaci, katalog a samozřejmě o nejlepší stánek.

Českou republiku reprezentovaly pouze výše uvedené 2 firmy ze Střední školy živnostenské ze Sokolova. Obě firmy byly velmi úspěšné, každá si přivezla 2 ceny. Firma Lissom obsadila 1. místo v soutěži o nejlepší stánek a obdržela mimořádnou cenu ředitelky hlavní sponzorské firmy Menert, s. r. o., Šala. Firma Ergo Car přivezla cenu za nejlepší slogan a cenu primátora města Šaly.

Kontraktačního dne se zúčastnila řada významných hostů, jako např. primátor města Šala, vedoucí odboru školství vyššího územního celku, vedoucí Centra cvičných firem , zástupci sponzorů a další  hosté.

Studenti strávili v Šale velmi pěkné a úspěšné 3 dny, navštívili také město Nitru, navázali nové kontakty mezi firmami i studenty Spojené školy.  Kontraktačního dne se zúčastnila i ředitelka SŠŽ v Sokolově Mgr. Hana Jandíková, která se setkala s ředitelkou Spojené školy v Šale PaeDr. Alžbětou Botorčeovou a dohodly se na vzájemné další spolupráci, a to nejen mezi fiktivními firmami, ale i v ostatních oborech.

Celkově byla tato cesta velmi úspěšná a těšíme se na další setkání, možná již na našem letošním regionálním veletrhu v Sokolově.

Ing. Stanislava Dietzová, učitelka SŠŽ Sokolov

 

CEFIF samozřejmě gratuluje k úspěšné reprezentaci a uvádíme i pár fotografií, které jsme obdrželi.

 

Lissom.jpg

 

ErgoCar.jpg

 

vyhlaseni2.jpg

Nahoru