Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

„Ať nám táhnou,“ loučili se kamnáři

29.10.2010, Plzeňský deník, Horní Bříza - Tradičním pozdravem „Ať nám táhnou“ se loučili absolventi rekvalifikačního kurzu se Střední školou Horní Bříza. Po ročním dálkovém studiu koncem září vykonali závěrečnou zkoušku, získali výuční listy a stali se tak kamnáři.  

Další, v pořadí už čtvrtý kamnářský rekvalifikační kurz na hornobřízské škole zahájili před týdnem.

„Začala výuka šestatřiceti budoucích kamnářů, kteří se do Horní Břízy sjeli z celé republiky. Pro velký zájem jsme sice kapacitu kurzu navýšili, přesto někteří zájemci nemohli být přijati a studium zahájí až na podzim 2011. Přednostně byli přijati uchazeči, za které kurzovné hradí úřady práce - škola se tím snaží podpořit zaměstnanost, a dva zájemci s trvalým bydlištěm ve Švédsku a Irsku,“ uvedl ředitel školy Karel Suda.

Vzdělávací program kurzu čítá 405 vyučovacích hodin. „Zahrnuje část teoretickou, při které se účastníci seznámí s technologickými zásadami dimenzování a stavby kachlových kamen, a část praktickou, při níž účastníci v dílnách školy získají zručnost a dovednosti nezbytné pro stavbu individuálních topidel. Studium jim usnadní ve škole speciálně vytvořené učebnice,“ pokračoval ředitel. Hornobřízská střední škola pořádá kurzy celoživotního vzdělávání i v jiných profesích. „Ve dnech 15. a 16. října se konal první keramický kurz v tomto školním roce, plánovány jsou celkem čtyři. Obkladačská akademie, což je specializační kurz obkladačů, se uskuteční 4. a 5. listopadu. Přihlášených máme 22 zájemců, dva z nich přijedou ze Slovenské republiky. Naše škola se také zapojila do projektu ESF UNIV 2 Kraje, který si klade za cíl transformovat střední odborné školy na centra počátečního, ale i celoživotního vzdělávání,“ dodal Suda.

Nahoru