Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Informační bulletin NZZ

Informační bulletin projektu přináší aktuální informace o přípravě nové závěrečné zkoušky v tomto školním roce. Vychází jako součást bulletinu Odborné vzdělávání.  

   Není toho málo, co se jaksi samozřejmě požaduje od odborného vzdělávání. Celkem jasný je důraz na kvalitu, stejně tak si málokdo dovolí zpochybnit potřebu srovnatelnosti a transparentnosti výstupů, tedy toho, co lidé po absolvování skutečně umí. Odborné vzdělávání ale musí brát v úvahu také uplatnění absolventů a to klade vysoké nároky na partnerství se zaměstnavateli. Konečně postupné zvyšování autonomie škol (například při tvorbě školních vzdělávacích programů) automaticky vede k nutnosti vyšší zodpovědnosti za výsledky. Kdybych měl uvést jedinou z aktivit ústavu, kde se daří všechny tyto atributy úspěšně naplňovat, pak budu bez zaváhání jmenovat projekt nových závěrečných zkoušek v učebních oborech.  

Miroslav Procházka, ředitel NUOV


Nahoru

Novinky

SOUTĚŽ SOP

Ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vyhlašujeme soutěž samostatných odborných prací v gastronomických oborech  

 

Konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“

Dne 8. března 2012 se u příležitosti ukončení projektu NZZ uskutečnila konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“. Konference se zúčastnili ředitelé a zřizovatelé odborných škol, odborníci z praxe, zástupci Hospodářské komory ČR, krajů, ČŠI a dalších partnerů v odborném vzdělávání.  

 

Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole

příručka Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole -  školní rok 2011/2012  

 

Zadání samostatné odborné práce

V březnu 2012 budou zpřístupněna jednotná zadání,  která školy mohou využít pro závěrečné zkoušky 2011/2012. Součástí jednotného zadání je v některých oborech samostatná odborná práce (SOP) . Její zařazení do závěrečné zkoušky je závazné.  

 

Pilotní ověřování jednotného zadání v oborech vzdělání kategorie E

Ve školním roce 2010 - 2011 se příprava jednotného zadání poprvé soustředila rovněž na obory středního vzdělání s výučním listem kategorie E.  

 

další novinky