Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2010

1 2 3 4 5   Následující   ››

Školy začaly ověřovat nové vzdělávací programy pro dospělé

9.11.2010, Jihlavské listy, školství - Třiadvacet středních odborných škol se na Vysočině zapojilo do projektu proměny škol v centra celoživotního učení. Na čtyřech z nich jsou už v plném proudu, anebo právě skončila pilotní ověřování prvních nových vzdělávacích programů pro dospělé.  

 

Podpoří dospělé studenty

8.11.2010, Marketing & Media - Národní ústav odborného vzdělávání v Praze vypsal veřejnou zakázku na propagační kampaň projektu Univ 2 kraje. Tento projekt, jehož celková cena činí včetně DPH bezmála 38 milionů korun, usiluje o zapojení středních odborných škol do dalšího vzdělávání dospělých.  

 

Školy hledají cesty, jak přežít. Nejsou žáci

3.11.2010, Zlínský deník, Zlínský kraj – Budoucnost středních odborných škol v kraji je ohrožena, a tak jejich zástupci hledají nové cesty, jak přežít. Od adolescentů přesouvají svou pozornost směrem k lektorování dospělých. Právě další profesní vzdělávání totiž může být jedinou cestou k jejich záchraně. Ředitel Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Valašské Meziříčí Aleš Kubíček míní, že situace je kvůli demografickému vývoji vážná. „Demografická křivka je jasná. Žáků bude ubývat a výuka dospělých jednoznačně může být tím segmentem, který škole pomůže využívat její kapacity. Problém v této cestě mohou spatřovat hlavně školy, které se zatím do dalšího vzdělávání nepustily, často například gymnázia,“ míní.  

 

Šance pro nezaměstnané

2.11.2010, Znojemsko - Školám ubývají žáci, úřady práce mají v evidenci mnoho nezaměstnaných, lidé bez práce (a nejen oni) mají zájem se rekvalifikovat, popřípadě dále vzdělávat. Výsledkem tohoto trojúhelníku je aktivita zainteresovaných institucí, kterou zahrnuje projekt UNIV 2. Do toho je zařazeno celkem 325 škol z celé České republiky.  

 

„Ať nám táhnou,“ loučili se kamnáři

29.10.2010, Plzeňský deník, Horní Bříza - Tradičním pozdravem „Ať nám táhnou“ se loučili absolventi rekvalifikačního kurzu se Střední školou Horní Bříza. Po ročním dálkovém studiu koncem září vykonali závěrečnou zkoušku, získali výuční listy a stali se tak kamnáři.  

 

Vzdělávání dospělých

25.10.2010, ČRo Brno - O tom, že řemeslo má zlaté dno, už věděli naši předci. Proto možná také vznikl známý citát o zlatých českých ručičkách. Jenže, za poslední desetiletí nějak to zlato zbledlo a mezi mladými lidmi je stále menší zájem o učební obory. Co s tímto trendem do budoucna? Jak dostat do školních lavic třeba i ty dospělejší, kteří by chtěli získat nějaký nový výuční list, popřípadě změnit svůj obor? O jaké obory bude v budoucnu zájem? Mnoho otázek, na které se minulý týden snažili najít odpovědi ředitelé hned několika znojemských odborných škol a učilišť společně se zástupci pracovního úřadu.  

 

První pilotní kurz zdarma. Doprava dříví hydraulickou rukou

8.10.2010, Hodonínský deník, Bzenec–Přívoz – Střední škola lesnická a rybářská Bzenec – Přívoz se vedle pětatřiceti středních škol Jihomoravského kraje zapojila do projektu UNIV2, navazující na program UNIV1, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení. Tento program dalšího vzdělávání je hrazen z fondu Evropské unie.  

 

Nabízí kurz zdarma: Doprava dříví hydraulickou rukou

29.9.2010, Slovácko - regionální týdeník, Bzenec - Střední škola lesnická a rybářská Bzenec - Přívoz se vedle pětatřiceti středních škol Jihomoravského kraje zapojila do projektu UNIV2, navazující na program UNIV1, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení. Tento program dalšího vzdělávání je hrazen z fondu Evropské unie.  

 

Možnosti celoživotního vzdělávání

REPORTÁŽ NA BTV, 17.9. 2010 Boskovice - V pondělí 13. 9. 2010 se na VOŠ ekonomické a zdravotnické a SŠ Boskovice konal kulatý stůl k projektu UNIV 2 koncept celoživotního učení. Ke stolu zasedli zástupci Národního ústavu odborného vzdělávání Mgr. Lenka Řeháková (metodik kraje) a Mgr. Vladimír Ort, manažer pro organizaci, zástupci Úřadu práce a vybraných středních škol z okresu - za hostitelskou vyšší odbornou školu ředitel Jindřich Friedl a Hana Švecová, zástupci SŠ a SOU André Citroëna a Masarykovy školy práce z Letovic.  

 

Vývoj školy v novém tisíciletí

8.9.2010    Českolipský deník, s. 8, U nás doma DĚJINY SKLÁŘSKÉ ŠKOLY V NOVÉM BORU - Vývoj po roce 1918 - Díl V., Studenti a žáci školy stejně jako jejich pedagogové výtvarníci se pravidelně účastní sympozií, výtvarných soutěží, výstav doma i v zahraničí, navrhují a realizují skleněné ceny pro nejrůznější instituce.Jen namátkou jmenujme z poslední doby Pohár hejtmana Libereckého kraje pro vítězné družstvo Olympiády dětí a mládeže, ceny pro soutěž Automobileum, ceny pro 1. mezinárodní cirkusový festival, skleněnou plastiku pro ocenění Právník roku 2009 organizované Českou advokátní komorou, vítězné poháry pro Lesnickou fakultu ČZU v Praze a řadu dalších.  

 

Krajská radní: udržet na středních školách vzdělávání dospělých má pro ně existenční význam

7. 9. 2010, www.ceskaskola.cz  S letošním školním rokem vstupuje i v Pardubickém kraji do druhého roku realizace projekt Proměna škol v centra celoživotního učení, známý jako UNIV 2 KRAJE. Podle hodnocení zainteresovaných institucí potvrdil první rok projektu vysoký přínos pro zapojování středních škol do poskytování dalšího vzdělávání dospělých a pro uplatnění lidí na trhu práce v regionu.  

 

Do lavic středních škol zamíří brzy ještě víc dospělých

4.9.2010    Mladá fronta DNES, s.3, Kraj Moravskoslezský - Středním školám a učilištím ubývají studenti, mnohé proto už v minulých letech zanikly, nebo se sloučily s jinými. A protože s přílivem mladých lidí se příliš počítat nedá, stále více středních škol se zaměřuje i na odborné vzdělávání dospělých  

 

Čtyřicátnice: Dřív mě škola moc nebrala, teď si ji užívám

4.9.2010, Mladá fronta DNES, s. 1, Kraj Moravskoslezský KRNOV S výučním listem textilního chemika nemá čtyřicetiletá Lenka Jelínková z Krnova příliš šancí najít zaměstnání. Když jí odrostly dcery, rozhodla se získat maturitu v oboru podnikání.  

 

Podporu celoživotnímu učení zachovejme

3.9.2010, Jihlavské listy JIHLAVA, REGION - Srpnem 2010 vstoupil i na Vysočině do druhého roku realizace projekt Proměna škol v centra celoživotního učení, známý jako UNIV 2 KRAJE. Podle realizátorů plní po prvním roce cíl, kterým je zvýšit zapojení středních škol do poskytování dalšího vzdělávání. I v době ekonomických úspor je podle Marie Kružíkové, radní pro oblast školství kraje Vysočina, důležité udržet některé zahájené projekty a principy v oblasti školství. Významné projekty jsou v plném proudu např. v oblasti dalšího vzdělávání dospělých. Proměnu středních škol v centra celoživotního učení řeší projekt UNIV 2 KRAJE, financovaný zejména z evropských prostředků a částečně z rozpočtu ČR. Na Vysočině v něm pracuje 23 škol. Podstatným úkolem bylo v úvodním roce projektu vybavit pedagogy na školách znalostmi a dovednostmi potřebnými pro přípravu a praktickou realizaci programů dalšího vzdělávání (DV).  

 

V Plasích začnou vzdělávat dospěláky

1.9.2010, Plzeňský deník - Plzeň-jih, sever, Plasy - Centrum celoživotního vzdělávání (CCV) pro dospělé v Plasích brzy zahájí svoje první kurzy. Střední odborná škola Plasy, která se přihlásila do projektu UNIV2KRAJE Plzeňského kraje, začne dospělé z Plas i širokého okolí vzdělávat v polovině září.  

 
1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru