Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Prázdninové kurzy zvyšují kvalifikaci

28.7.2011    Haló noviny, PRAHA – V oblasti vzdělávání dospělých patří ČR v Evropské unii stále mezi horší průměr. Ideální možností ke změně statistiky jsou letní prázdniny, kdy se objevuje nabídka řady vzdělávacích kurzů.  

Česká republika je ve vzdělávání dospělých v Evropské unii na patnácté příčce z celkem 27 států. Pouze 7,5 procenta

dospělých Čechů se zapojuje do dalšího vzdělávání, přičemž nejúspěšnější zemí je aktuálně Dánsko, které dosahuje úrovně 32,8 %,« informovala nás Jana Bydžovská, hlavní manažerka projektu Univ 2 Kraje ministerstva školství. Projekt se zabývá tvorbou a výukou vzdělávacích programů pro účastníky dalšího vzdělávání. »Vzdělávání během léta je přitom ideální příležitost, jak si rozšířit své znalosti či získat nové dovednosti a přátele,« doplnila Bydžovská. Na absolvování jazykových kurzů během letních prázdnin si už česká společnost zvykla. Po celé Evropě se dostávají do popředí nejrůznější možnosti aktivního trávení dovolené a také odborné vzdělávací kurzy se stávají čím dál populárnějšími. »Za vzděláváním zájemci nemusí jezdit jen do zahraničí, nabídka letních kurzů se každoročně rozšiřuje také v České republice.

V letošním roce jsou v období letních prázdnin

nabízeny stovky otevřených kurzů,« uvedl Tomáš Langer, výkonný ředitel Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR. Příležitost k nalezení správného kurzu má podle něj opravdu každý. »V nabídce jsou kurzy od švadleny, tesaře, elektrikáře, truhláře až po hrobníky,« doplnil Langer.

Nahoru