Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Brašnářský obor pro dospělé

26.5.2012    Jičínský deník - Hořice – Ve školním roce 2011/2012 vstoupilo Odborné učiliště a Praktická škola v Hořicích do nové etapy rozvoje školy. Vedle přípravy učňů v oborech zednické práce, malířské a natěračské práce, pečovatelské práce, čalounické a sedlářské práce se otevřela cesta i pro vzdělávání dospělých. V rámci projektu UNIV2 celoživotního vzdělávání proběhl na škole pilotní dvousethodinový kurz pro začínající brašnáře.  

Do kurzu se přihlásili čtyři zájemci, kteří se rozhodli naučit se nové řemeslné dovednosti, a v budoucnu se ucházet o složení závěrečné zkoušky a být tak vyučeni v tomto tradičním řemesle.

Po ukončení kurzu, který všichni absolvovali a splnili podmínky udělení „Certifikátu“, jsme konstatovali, že se podařilo dát dohromady skupinu motivovaných dospělých lidi, kteří byli ochotni za kvalifikací dojíždět více jak 100 km a svojí snahou a přístupem k výuce být dobrým příkladem pro žáky naší školy. Výuka probíhala v pátek a sobotu v období únor až květen a účastníci absolvovali i odbornou exkurzi.

Naše škola je připravena v blízké budoucnosti poskytnout vzdělání i dalším uchazečům z řad dospělých, a to v následujících oborech zednické práce, brašnář a dlaždič. Případné dotazy rádi zodpovíme na e­mailové adrese: info@ouhorice_cz

Nahoru