Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

V jakých situacích vám databáze pomůže?

Didaktika se zabývá otázkou jak efektivně vyučovat, resp. usnadňovat učení. Databáze didaktik vám usnadní cestu ke zdrojům informací o možnostech efektivního vyučování a učení v různých oborech. Vyučujete-li např. strojírenské předměty, poskytne vám databáze přehled o knihách a dalších materiálech, ve kterých autoři podávají informace, instrukce, návody a doporučení pro výuku těchto předmětů.  

Databáze jako zdroj informací o didaktických materiálech
Databáze poskytuje přehled o učebnicích, monografiích, textech, sbornících, článcích, audiovizuálních dílech, webových stránkách, které se zabývají didaktikou či metodikou výuky. U každého materiálu jsou uvedeny bibliografické informace a další praktické údaje. Materiály jsou zařazeny podle různých kritérií: můžete vyhledávat prostřednictvím jména autora, názvu materiálu, oboru lidské činnosti či názvu vyučovacího předmětu / modulu.

Databáze jako zdroj materiálů ke stažení
Pokud disponujeme souhlasem autorů, nabízíme vám navíc dokumenty nebo jejich části ke stažení. Této funkci se budeme věnovat po základním naplnění databáze.

Databáze jako zdroj kontaktů na odborníky v oblasti didaktiky
Každý z materiálů v databázi má svého autora / autory. Ve většině případů uvádíme působiště autorů a usnadňujeme tak jejich kontaktování.

Nahoru