Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Ministr Dobeš pochválil nové závěrečné zkoušky

Na konferenci "Budoucnost odborného vzdělávání", která se konala 9.6.2011 v Praze, ministr školství Josef Dobeš vyzdvihl význam zavádění jednotných zadání závěrečných zkoušek v učebních oborech.  

Celkový stav odborného vzdělávání v České republice hodnotil velmi kriticky a vyjádřil se o něm jako o Popelce. Pochvalně se ale zmínil o reformě závěrečných zkoušek, kterou má na starosti Národní ústav odborného vzdělávání v rámci projektu, na který  přispívá Evropský sociální fond. Ministr ocenil hlavně zpětnou vazbu, kterou školy získávají při použití jednotného zadání. Ředitel odboru středního vzdělávání Petr Bannert poté dodal, že ministerstvo počítá s dokončením reformy tak, aby se z nových závěrečných zkoušek stala standardní součást systému odborného vzdělávání, která bude zavedena povinně pro všechny školy s učebními obory.

Nahoru

Novinky

SOUTĚŽ SOP

Ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vyhlašujeme soutěž samostatných odborných prací v gastronomických oborech  

 

Konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“

Dne 8. března 2012 se u příležitosti ukončení projektu NZZ uskutečnila konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“. Konference se zúčastnili ředitelé a zřizovatelé odborných škol, odborníci z praxe, zástupci Hospodářské komory ČR, krajů, ČŠI a dalších partnerů v odborném vzdělávání.  

 

Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole

příručka Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole -  školní rok 2011/2012  

 

Zadání samostatné odborné práce

V březnu 2012 budou zpřístupněna jednotná zadání,  která školy mohou využít pro závěrečné zkoušky 2011/2012. Součástí jednotného zadání je v některých oborech samostatná odborná práce (SOP) . Její zařazení do závěrečné zkoušky je závazné.  

 

Pilotní ověřování jednotného zadání v oborech vzdělání kategorie E

Ve školním roce 2010 - 2011 se příprava jednotného zadání poprvé soustředila rovněž na obory středního vzdělání s výučním listem kategorie E.  

 

další novinky