Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Zveřejnění prvních evaluačních nástrojů pro školy

Na webových stránkách projektu Cesta ke kvalitě v menu evaluační nástroje byly zveřejněny první evaluační nástroje k ověření: Dotazník školní výkonové motivace žáků a nástroj ke stimulaci diskuze o hodnotách a prioritách školy s názvem Dobrá škola.  

Prezentované evaluační nástroje jsou školám předkládány k vyzkoušení a k ověření. Jejich použití je dobrovolné, takže bude záviset na rozhodnutí ředitelů škol.

i1.jpg Dotazník výkonové motivace žáků je zaměřen na školní výkonovou motivaci žáků (studentů) v oblasti tendence (snahy) dosáhnout úspěšného výkonu a tendence vyhnout se neúspěchu (obavy ze selhání či neúspěchu).  Bližší charakteristiku dotazníku najdete v popisu nástroje. Dotazník je k dispozici k elektronickému vyplnění s automatickým vyhodnocením na adrese http://aplikace.mecops.cz/nuovckk_portal. Údaje ze škol nám pomohou získat důležité informace o vlastnostech nástroje pro jeho konečnou úpravu a obohacení informací pro lepší interpretaci výsledků. V případě dotazů k portálu a k dotazníku výkonové se obracejte na Ing. Stanislava Michka (ae-nastroje@nuov_cz). V případě problémů s registrací škol kontaktujte Kateřinu Ostřížkovou (katerina.ostrizkova@osu_cz).

i1.jpg Druhým zveřejněným evaluačním nástrojem je nástroj ke stimulaci diskuze o hodnotách a prioritách školy s názvem Dobrá škola. Cílem tohoto nástroje je pomoci při hledání shody na hlavních hodnotách školy, při ujasňování si postupů potřebných k naplňování priorit/vizí školy a také podporuje spolupráci učitelů. Dobrá škola je společně s instrukcemi a sadou výroků k dispozici na adrese http://www.nuov.cz/ae/dobra-skola.

Každý z evaluačních nástrojů bude postupně strandardizován, tj. opatřen informacemi o vhodnosti použití, s doporučením k interpretaci a užití výsledků, u kvantitativních nástrojů budou spočítány statistické charakteristiky umožňující porovnání vaší školy s ostatními. Již v rámci tohoto procesu ověřování budou evaluační nástroje školám poskytovat dostatečně kvalitní informace, aby byly v rámci procesu vlastního hodnocení školy využitelné. Zapojení se škol do tohoto procesu pomůže tyto nástroje ještě více vylepšit.

Věříme, že postupně přibývající evaluační nástroje Vám pomohou v náročném autoevaluačním procesu. O dalších novinkách v projektu Vás budeme průběžně informovat.

Nahoru